top of page

DETSKÉ SKOKOVÉ FLEXISEDLO M1 V DIZAJNOVOM PREVEDENÍ Z LIMITOVANEJ SÉRIE „ETNO“

OCHRÁNI CHRBTICU VÁŠHO DIEŤAŤA PRED NEŽIADUCIMI ÚČINKAMI JAZDY NA KONI. FLEXISEDLO BALOUN vďaka flexibilnej kostre odpruží nárazy a zníži tak negatívne účinky nárazov na chrbticu jazdca i chrbát koňa.

JEDNOBOČNICOVÉ FLEXISEDLO NA LATEXOVÝCH VANKÚŠACH S THERMOAKTÍVNYM GÉLOM Z RADY EXCLUSIVE. Váži iba 3,5kg, Vyrábame vo veľkostiach – 14,5″; 15″; 15,5″; 16″

Deti určite ocenia nízku hmotnosť flexisedla 3 – 3,5 kg. Thermoaktívny gél na kolenných opierkach vďaka svojej konzistencii prináša jazdcovi príjemný pocit v sedle a podporuje ho v pevnom a stabilnom sede. Flexisedlo má veľmi dobrú stabilitu aj na koňoch s okrúhlym chrbtom a tým podporuje stabilitu jazdca v sedle. Jednobočnicové sedlo je vysoko kontaktné a priechodné na pomôcky, dieťa tak nemusí vynakladať veľké úsilie na stimuly. Nastaviteľné kolenné opierky, ktoré si môžete zakúpiť v dvoch veľkostiach (stredné a vysoké) pomôžu lepšie upraviť sed jazdca na mieru. Na sedle je odopínací remienok, ktorý slúži ako podpora stability dieťaťa na koni. Sedlo je vhodné pre poníky aj veľké kone.

dětské-drezurní.skok .png

Tento model vyrábame v rade EXCLUSIVE – na vankúšoch s thermoaktívnym gélom

 

Vrstva thermoaktívneho gélu je nanesená na základné latexové vankúše a je tak v priamom kontakte s koňom. Dohromady tieto 2 vrstvy prinášajú koni aj jazdcovi maximálny komfort a výnimočné pohodlie. Tento typ vankúšov veľmi výrazne zvyšuje už aj tak vysoký komfort našich flexisediel.

 

Výhodu týchto vankúšov oceníte obzvlášť v momente doskoku koňa za prekážkou, kedy na chrbát koňa pôsobí veľký nárazový tlak. Váha jazdca pri doskoku je veľkou záťažou pre chrbát koňa. Latexové vankúše nášho flexisedla túto váhu odpružia a vrstva thermoaktívneho gélu absorbuje veľkú časť nárazu.

 

Uchytenie strmeňových zámkov pri flexisedlech Baloun je riešené tak, aby nedochádzalo k prenosu bodovej nárazovej energie do oblasti lopatiek koňa. Tlaková energia je vďaka špeciálnemu uchyteniu strmeňových zámkov vyvedená mimo komoru sedla do celej plochy vankúšov a absorbovaná thermoaktívnym gélom. Kombináciou konštrukčného riešenia flexisedla a thermoaktívneho gélu, dochádza k podstatnému ZNÍŽENIU A ROZLOŽENIU TLAKU, ktorý je tak pre kone oveľa príjemnejší.

 

Funkcia flexisedla s gélovými vankúšmi výrazne napomáha k ochrane svalstva a chrbtice koňa.

bottom of page