top of page

Skokový universal G3 s thermoaktívnym gélom

FLEXISEDLO BALÚN NA LATEXOVÝCH VANKÚŠACH S THERMOAKTÍVNYM GÉLOM Z RADY EXCLUSIVE. Má hlboké posadnutie a veľké kolenné opierky.

Toto sedlo veľmi dobre drží sed jazdca a je stabilný na koni. Jednobočnicový model všestranne použiteľného sedla, má hlboké posadnutie a kolenné opierky s thermoaktívnym gélom, vytvarované pre stabilnejšiu pozíciu kolena jazdca. Vďaka tomu má jazdec hlbší a pevnejší sed. Kolenné opierky s thermoaktívnym gélom sú už v základnom prevedení sedla. Funkcia špeciálneho thermoaktívneho gélu prináša jazdcovi príjemný pocit v sedle tým, že sa gél natvaruje podľa kolena jazdca, tento tvar si – vďaka svojej konzistencii zachováva aj počas jazdenia, a preto ho lepšie podporuje v stabilnom a pevnom sede. Sedlo tak lepšie podrží jazdca pri skákaní. Z tohto dôvodu je vhodné aj pre začínajúcich jazdcov, ktorí preferujú väčšiu oporu v sedle.

drez.specG3_skok.png

Posadnutie je vďaka konštrukčnému prevedeniu a použitým materiálom veľmi pohodlné. Jednobočnicový typ flexisedla je určený pre vysoko kontaktné jazdenie, je veľmi priechodné na pomôcky, čo vedie k lepšej reakcii koňa na stimuly. Flexisedlo vďaka flexibilnej kostre na koni pruží, pracuje súčasne s chrbtom koňa a zároveň znižuje ťažisko jazdca, ktorý tak sedí viac v koni a má lepšiu stabilitu.

 

Vrstva thermoaktívneho gélu je nanesená na základné latexové vankúše a je tak v priamom kontakte s koňom. Dohromady tieto 2 vrstvy prinášajú koni aj jazdcovi maximálny komfort a výnimočné pohodlie. Tento typ vankúšov veľmi výrazne zvyšuje už aj tak vysoký komfort našich flexisediel.

Funkcia flexisedla s gélovými vankúšmi výrazne napomáha k ochrane svalstva a chrbtice koňa. Výhodu týchto vankúšov oceníte obzvlášť v momente doskoku koňa za prekážkou, kedy na chrbát koňa pôsobí veľký nárazový tlak. Váha jazdca pri doskoku je veľkou záťažou pre chrbát koňa. Latexové vankúše nášho flexisedla túto váhu odpružia a vrstva thermoaktívneho gélu absorbuje veľkú časť nárazu.

 

Uchytenie strmeňových zámkov pri flexisedlech Baloun je riešené tak, aby nedochádzalo k prenosu bodovej nárazovej energie do oblasti lopatiek koňa. Tlaková energia je vďaka špeciálnemu uchyteniu strmeňových zámkov vyvedená mimo komoru sedla do celej plochy vankúšov a absorbovaná thermoaktívnym gélom. Kombináciou konštrukčného riešenia flexisedla a thermoaktívneho gélu, dochádza k podstatnému ZNÍŽENIU A ROZLOŽENIU TLAKU, ktorý je tak pre kone oveľa príjemnejší.

Základná cena v čiernej farbe : 2 570€

– výkroje na lopatky „F“
– thermoaktívny gél na vankúšoch

Cena hnedého modelu s „hadinou“ na fotografii: 3 030€

– výkroje na lopatky „F“

– thermoaktívny gél na kolenných opierkach

– thermoaktívny gél na vankúšoch

– paspulka hadina KROKO
– zadná rázsocha hadina KROKO
– pútko hadina KROKO
– mocca koža

CENY PRE SLEVENSKÚ REPUBLIKU SÚ PEVNE URČENÉ VÝROBCOM BALOUN FLEXISADDLES

bottom of page