top of page

Skokový špeciál M3 s thermoaktívnym gélom

SEDLO NOVEJ GENERÁCIE

FLEXISEDLO BALÚN NA LATEXOVÝCH VANKÚŠACH S THERMOAKTÍVNYM GÉLOM Z RADY EXCLUSIVE. Má hlboké posadnutie a veľké kolenné opierky s tehrmoaktívnym gélom.

Toto sedlo veľmi dobre drží sed jazdca a je stabilný na koni. Jednobočnicový model všestranne použiteľného sedla, má hlboké posadnutie a kolenné opierky s thermoaktívnym gélom, vytvarované pre stabilnejšiu pozíciu kolena jazdca. Vďaka tomu má jazdec hlbší a pevnejší sed. Kolenné opierky s thermoaktívnym gélom sú už v základnom prevedení sedla. Funkcia špeciálneho thermoaktívneho gélu prináša jazdcovi príjemný pocit v sedle tým, že sa gél natvaruje podľa kolena jazdca, tento tvar si – vďaka svojej konzistencii zachováva aj počas jazdenia, a preto ho lepšie podporuje v stabilnom a pevnom sede. Sedlo tak lepšie podrží jazdca pri skákaní. Z tohto dôvodu je vhodné aj pre začínajúcich jazdcov, ktorí preferujú väčšiu oporu v sedle.

 

Posadnutie je vďaka konštrukčnému prevedeniu a použitým materiálom veľmi pohodlné. Jednobočnicový typ flexisedla je určený pre vysoko kontaktné jazdenie, je veľmi priechodné na pomôcky, čo vedie k lepšej reakcii koňa na stimuly. Flexisedlo vďaka flexibilnej kostre na koni pruží, pracuje súčasne s chrbtom koňa a zároveň znižuje ťažisko jazdca, ktorý tak sedí viac v koni a má lepšiu stabilitu. Vankúše „M -“ s thermoaktívnym gélom “ majú vpredu na kohútiku kanál, ktorý na chrbte prechádza na širšie a nižšie polstrovanie. Lepšie rozkladajú váhu jazdca a zlepšujú jeho stabilitu na koni.

 

Vrstva thermoaktívneho gélu je nanesená na základné latexové vankúše a je tak v priamom kontakte s koňom. Dohromady tieto 2 vrstvy prinášajú koni aj jazdcovi maximálny komfort a výnimočné pohodlie. Tento typ vankúšov veľmi výrazne zvyšuje už aj tak vysoký komfort našich flexisediel.

skok.specM2_.png

Funkcia flexisedla s gélovými vankúšmi výrazne napomáha k ochrane svalstva a chrbtice koňa. Výhodu týchto vankúšov oceníte obzvlášť v momente doskoku koňa za prekážkou, kedy na chrbát koňa pôsobí veľký nárazový tlak. Váha jazdca pri doskoku je veľkou záťažou pre chrbát koňa. Latexové vankúše nášho flexisedla túto váhu odpružia a vrstva thermoaktívneho gélu absorbuje veľkú časť nárazu.

 

Uchytenie strmeňových zámkov pri flexisedlech Baloun je riešené tak, aby nedochádzalo k prenosu bodovej nárazovej energie do oblasti lopatiek koňa. Tlaková energia je vďaka špeciálnemu uchyteniu strmeňových zámkov vyvedená mimo komoru sedla do celej plochy vankúšov a absorbovaná thermoaktívnym gélom. Kombináciou konštrukčného riešenia flexisedla a thermoaktívneho gélu, dochádza k podstatnému ZNÍŽENIU A ROZLOŽENIU TLAKU, ktorý je tak pre kone oveľa príjemnejší

Základná cena v čiernej farbe : 2 570€

– výkroje na lopatky „F“
– thermoaktívny gél na vankúšoch

Cena gaštanového modelu s béžovým „KROKO“ na fotografii: 3 035€

– výkroje na lopatky „F“

– thermoaktívny gél na kolenných opierkach

– thermoaktívny gél na vankúšoch

– ozdobné svetlé šitie
– béžová paspulka
– zadná rázsocha béžové KROKO
– pútko béžové KROKO
– gaštanová koža

Cena čierneho „KROKO“ modelu na fotografii: 2 930€

– výkroje na lopatky „F“

– thermoaktívny gél na kolenných opierkach

– thermoaktívny gél na vankúšoch

– zadná rázsocha bordové KROKO

– pútko bordové KROKO

– paspulka KROKO koža

 

Cena modelu červený lak: 2 810€

– výkroje na lopatky „F“

– thermoaktívny gél na kolenných opierkach

– thermoaktívny gél na vankúšoch

– červená lakovaná koža: zadná rázsocha

– červená lakovaná koža: paspulka

– červené šitie

CENY PRE SLEVENSKÚ REPUBLIKU SÚ PEVNE URČENÉ VÝROBCOM BALOUN FLEXISADDLES

bottom of page