top of page

Flexisedlo Baloun® je, čo sa týka technológie, veľmi náročné na výrobu. Na sedle je viac ako 200 operácií,
každá operácia má 2 – 3 pod-operácie a jedná
sa prevažne o ručnú výrobu.

Konštrukcia flexisedla

 

Základ cca 3,5 – 4 kg vážiaceho sedla tvorí flexibilná lamelová kostra na latexových vankúšoch. Výsledkom nášho vývoja a testácie je flexisedlo na vankúšoch s thermoaktívnym gélom. Kone reagujú veľmi ústretovo na tento typ vankúšov a táto novinka výrazne zvyšuje už aj tak vysoký komfort našich flexisediel pre kone aj pre jazdcov.

Přední komora sedla je vyměnitelná( vel. 1 – 7 ), čímž dosáhneme upravení velikosti sedla pro každého koně. Díky flexibilitě se zbývající část sedla přizpůsobí hřbetu koně včetně všech anatomických disproporcí. Jednoduchou výměnu komory provádí v Česku pouze Baloun flexisaddles.

Ako flexisedlo funguje môžete vidieť na videu:

Uchytenie strmeňových zámkov pri flexisedlech Baloun je riešené tak, aby nedochádzalo k prenosu bodovej nárazovej energie do oblasti lopatiek koňa. Tlaková energia je vďaka špeciálnemu uchyteniu strmeňových zámkov vyvedená mimo komoru sedla do celej plochy vankúšov a odpružená latexom. U vankúšov s thermoaktívnym gélom je veľká časť nárazov absorbovaná vrstvou thermoaktívneho gélu.

 

Konštrukcia flexisedla umožňuje dokonca aj výmenu posadnutí za iný typ a prípadne aj inú veľkosť ( + / – 1″ ).

Nastaviteľné kolenné opierky umožňujú dokonalé prispôsobenie veľkosti sedla jazdcovi. Flexisedlá sú vyrobené z hovädzej protišmykovej kože s možnosťou mnohých farebných kombinácií.

Všetka výroba sediel a ďalších produktov prebieha v našej dielni, vďaka tomu máme možnosť stálej kontroly kvality výroby.

Vlastnosti flexisedla Baloun®

PRISPÔSOBIVOSŤ – rastie a padá s aktuálnym nasvalením koňa, a preto je veľmi vhodné pre mladé kone v začiatku výcviku, kedy sa počíta s nárastom svalov

PRUŽNOSŤ – vďaka flexibilnej lamelovej kostre sedlo počas jazdenia pruží a pracuje súčasne s chrbtom koňa, umožňuje tým voľnejší pohyb, preto sú kone ochotnejšie na prácu ( náročnejšie cviky ) a samy ponúkajú viac priestoru v pohybe.

STABILITA – nepretáča sa, a preto je ideálnym riešením pre kone s okrúhlym, širokým chrbtom s nevýraznými kohútikmi. Špeciálne vankúše Gaston zaisťujú stabilitu sedla na koni.

UNIVERZÁLNOSŤ – možnosť použitia flexisedla na viac koní s podobnými typmi chrbta.

KOPÍRUJE tvar chrbta koňa a preto je veľmi vhodné na atypické a ťažko napasovateľné chrbty koní.

ROZKLADÁ HMOTNOSŤ JAZDCA  rovnomerne na chrbát koňa a netlačí iba v utčitých bodoch, tým zaisťuje koni pohodlie

teziste.jpg

ZNIŽUJE ŤAŽISKO JAZDCA – ktorý tak sedí viac v koni, má lepšiu stabilitu v sedle a neruší kone pri práci

KONTAKTNÉ – a veľmi priechodné na pomôcky, čo vedie k lepšej prejazdenosti koňa

TERAPEUTICKÝ ÚČINOK – vďaka flexibilite sedlo odpruží nárazy a vďaka thermoaktívnemu gélu ich tlmí, tým pôsobí terapeuticky na chrbát koňa i chrbát jazdca.

POHODLIE PRE KONE – vzhľadom na špeciálne vankúše s výkrojom pre vystúpené lopatkové svaly, si kôň nenaráža do vankúšov sedla a nie je tak obmedzovaný v pohybe, čo sa prejaví vo väčšom priestore chodov a predovšetkým v celkovej uvoľnenosti koňa.

gel-kruh-tmavší-kopie-400x300.jpg

POHODLIE PRE JAZDCOV – thermoaktívny gél na kolenných opierkach, vďaka svojej konzistencii, prináša jazdcovi príjemný pocit v sedle a podporuje ho v pevnom a stabilnom sede.

STÁLOSŤ TVARU – špeciálne latexové vankúše sa NEDOCPÁVAJÚ, pretože nemenia tvar ani po rokoch jazdenia.

JEDNODUCHOSŤ – výmeny komory a možnosť použitia sedla na iného koňa.

ĽAHKOSŤ – hmotnosť je 3,5 kg.

VARIABILITA – možnosť výmeny posedlia - možnosť nastavenia kolenných opierok.

VARIABILITA – možnosť výmeny posedlia - možnosť nastavenia kolenných opierok.

KVALITA PREVEDENIE – Poctivá ručná práca a dizajn z vlastnej návrhárskej dielne a tiež materiálové prevedenie. Sedlo je vyrobené z kvalitnej hovädziny so zníženou kĺzavosťou. Prešívané je niťami Bonded nylon s vysokou pevnosťou a odolnosťou proti oteru. Kvalitné latexové peny zaručujú dlhú životnosť a stálosť tvaru.

SPRÁVNOSŤ NAPASOVANIA – zaručuje pán Baloun, ktorý osobne pasuje sedlá v Českej republike aj na Slovensku. Predajcovia v iných krajinách sú školení a vlastný certifikát na pasovanie flexisedla Baloun.

Druhy flexisediel podľa vankúšov

gel-prst-kopie-300x200.png

G – Gaston :

latexové vankúše s thermoaktívnym gélom

M – Mix :

latexové vankúše s thermoaktívnym gélom

SYSTÉM FLEXISEDLA BALÚN MÔŽE SPRÁVNE FUNGOVAŤ LEN S ORIGINÁLNYMI DOPLNKAMI BALOUN

Vzhľadom na to, že máme dlhoročné skúsenosti s používaním flexisedla Baloun.

PROSIME O DODRŽIAVANÍ NÁSLEDUJÚCEHO ODPORÚČANIA. Konštrukcia a technológia Flexisedla Baloun je úplne jedinečná. Aby mohlo fungovať a spĺňal vlastnosti, ktoré uvádzame je VEĽMI DÔLEŽITÉ,

ABY BOLO POUŽIVANÉ S NAŠIMI DOPLNKAMI:

2.jpg
bottom of page